در کشورهایی با درآمد متوسط یا کم ۸۰ درصد با بیماری های قلبی مثل سکته و دیگر بیماری های قلبی و عروقی زندگی میکنن. (طبق اعلام سازمان جهانی)

در کشورهایی با درآمد متوسط یا کم ۸۰ درصد با بیماری های قلبی مثل سکته و دیگر بیماری های قلبی و عروقی زندگی میکنن. (طبق اعلام سازمان جهانی)
چه چیزی به چنین میزان مرگ و میری که به علت بیماری های قلبی است منجر میشه؟ پزشکان و تحقیقات که در این زمینه انجام شده به میزان غیرطبیعی فشار خون بالا در عروق خونی بیماران توجه میکنن. “دکتر شاهرخ گولوالا” بهمون کمک میکنه که علت هایی که به فشار خون بالا منجر میشن رو بشناسیم. در حالی که علت های خاص این بیماری مشخص نیستن، برخی از فاکتورها هستن که میتونن به بالا رفتن فشار خون منجر بشن. به خوندن این مطلب ادامه بدین تا بتونین از خودتون و خانواده تون محافظت کنین.

۹ علت فشار خون بالا (بخش دوم)

حساسیت به نمک
برخی افراد هستن که نسبت به مصرف نمک حساس بوده و فشار خونشون بالا میره. اگه شما هم با مصرف نمک فشار خونتون بالا میره پس تنها کاری که باید انجام بدین اینه که مصرف نمک رو کاهش بدین. وقتی دارین از نمک در غذاتون استفاده میکنین خیلی مراقب باشین. غذاهای فست فودی مقدار زیادی نمک دارن پس وقتی میخواین از این غذاها بخورین صلاح خودتون رو در نظر بگیرین.

استرس های زندگی
سختی های زیاد در محل کار یا دلایل دیگه میتونن باعث بالا رفتن فشار خون بشن. از موقعیت استرس زا دور بشین و به خودتون آرامش بدین. استرس شغلی بدترین چیز برای سلامتی شماست.

بارداری
در تحقیقی که اخیرا انجام شده، مصرف منظم قرص های ضدبارداری هم میتونه فرد رو در خطر ابتلا به فشار خون بالا قرار بده.

زندگی بی تحرک
زندگی یکنواخت و بی تحرک نه تنها سایز دور کمرتون رو زیاد میکنه، بلکه شما رو در خطر ابتلا به فشار خون بالا هم قرار میده. به جای خوردن و خوابیدن به باشگاه برین یا فعالیت هایی رو انجام بدین که بهش علاقمندین. این فعالیت ممکنه ورزش مورد علاقه یا پیاده روی تا محل کار باشه. فعالیت کردن به طرز شگفت آوری خطر ابتلا به فشار خون بالا رو پایین میاره. پس : فعال بودن رگ های خونی رو باز کرده و باعث میشه فشار در رگ ها و عروق در محدوده طبیعیش باقی بمونه.

استفاده دائمی از برخی قرص ها
برخی داروها که برای درمان سرماخوردگی یا نشانه های آلرژیک استفاده میشن میتونن فشار خون رو بالا ببرن. همیشه قبل از اینکه مصرف هر دارویی با پزشکتون مشورت کرده و درباره سوابق داروییتون (برای جلوگیری از عوارض) بهش اطلاع بدین.

زنگ تندرستی

منبع: نوین زی

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه