وقتی که دما بالا بره پاها متورم شده و عرق میکنن. این امر میتونه باعث ساییدگی کفش روی پا بشه، که در نهایت منجر به تاول های دردناک شده و پاها رو میسوزونه.

وقتی که دما بالا بره پاها متورم شده و عرق میکنن. این امر میتونه باعث ساییدگی کفش روی پا بشه، که در نهایت منجر به تاول های دردناک شده و پاها رو میسوزونه.

تاول کیسه پر از مایع است که وقتی پوست به طور مکرر در جای تنگی تحت فشار قرار میگیرد، توسط رگ های خونی کوچک در همون منطقه پر میشه. تاول بیشتر در پا ایجاد میشه چون کفشی که پوشیده میشه سایز مناسبی برای شخص نداره.

بهترین روش برای اینکه پاتون تاول نزنه اینه که کفشی که اندازه خودتونه بپوشین. همچنین پوستتون رو با وازلین یا روغن چرب کنین تا از ساییدگی جلوگیری کنه. چیزی که خیلی مهمه اینه که اگه پاتون تاول زده، اون رو نترکونین. ترکوندن تاول میتونه باعث عفونت شده و تاول رو در همون روز برگردونه.

۸ روش خانگی برای درمان تاول

 

و اما هشت روش ساده خانگی برای درمان تاول:

روی تاول رو با باند و گاز استریل بپوشونین
به جای استفاده از چسب زخم، یه تیکه گاز استریل روی تاول گذاشته و اطرافش رو با باند بپوشونین. با این کار تاول بیشتر در معرض هوا قرار میگیره و در نتیجه هم بیشتر ازش محافظت میشه و هم روند ترمیمش سرعت پیدا میکنه.

از چای سبز استفاده کنین
خواص ضدالتهابی چای سبز روند ترمیم رو سرعت میده. یه فنجان چای سبز دم کرده و یه قاشق چایخوری جوش شیرین بهش اضافه کنین. بذارین سرد بشه و بعد تاول رو در این محلول برای ۵ تا ۱۰ دقیقه خیس کنین.

ژل خالص آلوئه ورا
آلوئه ورا برای مصارف ترمیمی عالیه. ژل تازه آلوئه ورا که مستقیما از گیاه گرفته شده، خواص ضدالتهابی طبیعی داشته و تورم و قرمزی رو کاهش میده. همچنین پوست رو مرطوب نگه داشته و به ترمیم سریع تر اون کمک میکنه.

کمی خمیر دندان روی اون بمالین
خمیردندان جوش، زخم و حتی تاول رو خشک میکنه. تاول خودش بعد از چند روز خشک میشه، اما استفاده از کمی خمیر دندان این روند رو سریع تر میکنه.

از ویتامین E استفاده کنین
ویتامین E خواص بسیار موثری برای ترمیم پوست داره، و بهش کمک میکنه تا سریع تر خوب شده و از ایجاد زخم هم جلوگیری میکنه. شما میتونین از روغن یا کرم ویتامین E استفاده کنین، یا حتی یه قرص ویتامین رو باز کرده و مایع رو مستقیما روی تاول بذارین.

روغن کرچک بزنین
روغن کرچک یه درمان موثر برای تاول است. شب قبل از خواب، روی تاول کمی روغن کرچک زده و بذارین برای کل شب باقی بمونه تا خشک بشه. برای اینکه این درمان موثرتر باشه میتونین روغن کرچک رو با سرکه سیب ترکیب کنین تا زودتر خوب بشه.

اجازه بدین نفس بکشه
بعضی وقتها، تاول خیلی سریع تر خوب میشه اگه در یه محیط تمیز بهش اجازه بدین بدون باند باشه. وقتی بیرون هستین با چسب زخم یا بانداژ اون رو بپوشونین تا در برابر کثیفی و میکروب محافظت بشه. اما توی خونه بانداژ رو باز کنین تا نفس بکشه و خشک بشه. میتونین کمی پماد ضدباکتری روش بزنین تا عفونت نکنه.

منبع: نوین زی

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه