گوگل به چین بازگشت

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش وب و اینترنت:

جوان ایرانی- گوگل با رونمایی از فعالیت‌های محدود خود در چین طی هفته جاری، موجودیت دوباره‌اش را به مشترکان این کشور اعلام کرد.

گوگل به چین بازگشت

آنچه اکنون از گوگل برای کاربران در چین قابل دسترس است، بخش نقشه‌های آن است و اینکه مشترکان می‌توانند از برخی نرم‌افزارهای این موتور جستجوگر بهره گرفته و از خدمات آن استفاده کنند.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از ایرنا، با این حال گوگل اعلام کرده که قصد دارد به سرعت و بزودی تمامی خدمات دیگری که از هنگ کنگ به مشتریان داده می‌شود را از چین در اختیار آنان قرار دهد.

بعد از سال‌ها اختلافات گسترده بین شرکت آمریکایی گوگل و مسدود شدن آن در چین، این شرکت بازگشت به این بازار بزرگ را اعلام کرده است.

گوگل که هم‌اکنون از هنگ کنگ به مشترکان خدمات می‌دهد گفت و گوهایی را با دولت چین برای اجرای خدمات نرم‌افزاری هوشمند با سامانه اندروید آغاز کرده بود که مشخصا این هفته و با شروع فعالیت خود، نتیجه اش نمایان شده است.

گوگل علاوه بر شروع فعالیت دوباره در چین قصد دارد یک شرکت فروش خدمات هوشمند سامانه‌های خود را نیز در این کشور راه‌اندازی کند.

روزنامه گلوبال تایمز چین پیشتر از قول «جانگ یی» محقق مرکز رسانه‌های مرتبط با گوگل اعلام کرده بود که این موتور جستجوگر و شرکت بزرگ سال‌هاست در چین فعالیت خاصی نداشته و نتوانسته است در این بازار بزرگ گسترش پیدا کند اما اکنون این دوره رو به پایان است.

وی افزود که به رغم اینکه گوگل در چین فعال نبوده و با دولت اختلاف داشته است اما هنوز بیشترین استفاده کنندگان از خدمات سامانه «اندروید» در چین هستند و گوگل نمی‌تواند آنها را نادیده بگیرد.

گوگل در سال ۲۰۱۰ خدمات جستجوی آنلاین خود را از خاک کشور چین به هنگ کنگ منتقل کرد.

بهانه گوگل برای این کار سانسور اینترنت در چین و حملات سایبری به کاربران جیمیل عنوان شد. برخی خدمات گوگل در چین مانند جیمیل فیلتر شده‌اند.

دولت چین در آن زمان از گوگل خواسته بود بعضی از خدمات خود را که می‌توانست برای هک کردن رایانه‌ها استفاده شود، متوقف و حذف کند که مورد قبول این شرکت قرار نگرفت.

از آن به بعد بسیاری از خدمات این شرکت از جمله بخش پیام‌های الکترونیکی و شبکه‌های اجتماعی آن در چین در دسترس نبوده است.

شرکت‌های «تنسنت»، «بایدو» و «شیایومی» در چین اصلی‌ترین رقبای گوگل در بازار این کشور پهناور آسیایی خواهند بود.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه