از جمله استفاده های سنتی از زنجبیل تسکین درد به خصوص دردهای قاعدگی است.

در بخش اول این مطلب به چند مورد از خواص زنجبیل اشاره کردیم و حالا ادامه ی آن:

تسکین دردهای قاعدگی
از جمله استفاده های سنتی از زنجبیل تسکین درد به خصوص دردهای قاعدگی است. تحقیقی که در این زمینه انجام شده دریافت مصرف یک گرم پودر زنجبیل در هر سه روز اول دوره قاعدگی درد را خیلی بیشتر از مصرف مسکن ها کاهش می دهد.

8_1454329945

امکان پیشگیری از بروز سرطان
گینجرول خواص قوی ضدالتهابی دارد که همین ماده ممکن است به پیشگیری از پخش و رشد سلول های سرطانی در بدن کمک کند. تحقیقات مختلف دریافتند که زنجبیل ممکن است از بروز سرطان های لوزالمعده، سینه و تخمدان پیشگیری کند.

بهبود درد زانو و آرتروز
آرتروز بیماری است که با التهاب شدید شناخته شده و علائمی مثل درد در مفاصل دارد. یک تحقیق نشان داد افراد مبتلا به آرتروز زانو با مصرف منظم زنجبیل باعث کاهش درد شده و به طور قابل توجهی کمتر به دارو نیاز پیدا کرده اند.

بهبود عملکرد مغز
ترکیب استرس و التهاب به روند پیری را سرعت داده و به زوال عقل منجر می شود. تحقیقات نشان داده اند که ترکیب بیواکتیو موجود در زنجبیل خواص آنتی اکسیدانی داشته و از مغز محافظت کرده و عملکرد سالم آن را تضمین می کند.

9_1454329984

کاهش درد عضلات
خواص ضدالتهابی زنجبیل به کاهش درد عضلات کمک می کند. محققان دانشگاه جرجیا در یک تحقیق از ۷۴ شرکت کننده درخواست کردند تا ورزش خاصی را انجام دهند. یک گروه هر روز مکمل زنجبیل مصرف کرده و به گروه دیگر دارونما داده شد. گروهی که مکمل زنجبیل مصرف کرده بودند ۲۵ درصد کمتر از گروه دیگر درد را تجربه کردند.

پیشگیری از عفونت
زنجبیل با باکتری ها و عفونت های دیگر مبارزه می کند، از جمله عفونت های دهان مثل ورم لثه یا پریودنتیت و عفونت های تنفسی مثل ویروس RSV

منبع: نوین زی

Share the post "چرا زنجبیل یک ابر ادویه است؟!! (بخش دوم)"

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • LinkedIn
  • E-mail

Related posts:

  1. چرا زنجبیل یک ابر ادویه است؟!! (بخش اول)
  2. چه افرادی نباید زنجبیل مصرف کنند ؟
  3. زردچوبه در برابر زنجبیل!
  4. چگونه زنجبیل بخوریم تا زود لاغر شویم
Tweet چرا زنجبیل یک ابر ادویه است؟!! (بخش دوم) - تصویر 3
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه