این میوه سرشار از آنتی اکسیدان هاست و به حفظ سلامت ایمنی بدن کمک می کند. توت فرنگی منبع ویتامین C بوده و به عنوان یک ماده غذایی فوق العاده در نظر گرفته می شود.

این میوه سرشار از آنتی اکسیدان هاست و به حفظ سلامت ایمنی بدن کمک می کند. توت فرنگی منبع ویتامین C بوده و به عنوان یک ماده غذایی فوق العاده در نظر گرفته می شود.

ویتامین C برای تولید کلاژن که به بهبود انعطاف پذیری پوست کمک می کند، لازم است. پس توت فرنگی باعث می شود هم سالم تر شده و هم جوان تر به نظر برسید.

آنتی اکسیدان ها و فیتوکمیکال های موجود در این میوه به کاهش التهاب مفاصل که ممکن است به آرتریت منجر شود کمک می کند. این مواد همچنین با کلسترول بد مبارزه می کنند.

توت-فرنگی

توت فرنگی فشار خون را منظم کرده و پتاسیم و مواد مغذی دیگر آن با کمک به قلب فشار خون را کاهش داده و مثل یک سپر در برابر تاثیرات منفی سدیم ایستادگی می کنند.

چشم ها به ویتامین C نیاز دارند تا در برابر رادیکال های آزاد اشعه های مضر خورشید مقاومت کنند. خواص آنتی اکسیدانی این میوه قرنیه و شبکیه چشم را قوی کرده و به پیشگیری از آب مروارید کمک می کنند. توت فرنگی پر از ویتامین C بوده و موجب پیشگیری از سرطان می شود.

اسید Ellagic که به عنوان یک عامل ضدسرطان شناخته می شود، رشد سلول های سرطانی را سرکوب می کند.

توت فرنگی نه تنها چربی ندارد، بلکه مقدار کمی سدیم، قند و کربوهیدرات داشته و برای کنترل وزن و مقابله با دیابت نوع ۲ مفید است.

به دلیل اینکه این میوه فیبر بالایی دارد برای هضم سالم مفید بوده و به کند شدن جذب قند در خون کمک می کند.

توت فرنگی سرشار از فولات ، یکی از انواع ویتامین B است، و مصرف آن برای زنان باردار توصیه می شود. این میوه به رشد مغز، جمجمه و نخاع نوزاد کمک می کند. علاوه بر این، اسید فولیک موجود در آن از بروز نقایص مادرزادی مثل بدشکلی ستون فقرات پیشگیری می کند.

منبع: نوین زی

Share the post "چرا توت فرنگی برای سلامتی مفید است؟"

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • LinkedIn
  • E-mail

Related posts:

  1. گوجه‌فرنگی برای سلامتی چقدر مفید هستند؟
  2. خوراکی های مفید برای سلامتی پوست
  3. گوجه فرنگی ، مفید برای زیبایی شما
  4. مواد غذایی فوق العاده مفید برای سلامتی کلیه ها
Tweet چرا توت فرنگی برای سلامتی مفید است؟ - تصویر 2
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه