وزیر ارتباطات: اینترنت رایگان و بدون سانسور ادعایی بیش نیست

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش اینترنت:

جوان ایرانی- مسئولان داخلی معتقدند طرح آمریکا برای اینترنت رایگان (اوترنت)، فقط یک ادعا است.

وزیر ارتباطات: اینترنت رایگان و بدون سانسور ادعایی بیش نیست

وزیر ارتباطات تصریح کرد: آنچه از آن به عنوان طرح ارائه اینترنت رایگان یاد می‌شود، تنها یک ادعا به نظر می‌رسد. اکنون نیز طبق اعلام شرکت‌های خارجی گفته می‌شود قرار است آمریکا از مهرماه سال جاری طرح ارائه‌ی اینترنت رایگان (اوترنت) را در کل جهان راه‌اندازی کند، اما این موضوع صرفا یک ادعا به نظر می‌رسد و برای اتفاقی که رخ نداده و هنوز درستی آن مشخص و قطعی نیست نمی‌توان به پیشواز رفت.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از ایسنا، محمود واعظی در عین حال تاکید کرد: اینترنت مجانی در هیچ کجای دنیا وجود ندارد و در نهایت ایران جزو کشورهایی است که ارزان‌ترین اینترنت را ارائه می‌کند.

وزیر ارتباطات در بخش دیگری از صحبت‌های خود در پاسخ به سوالی که در خصوص وضعیت اینترنت همراه در کشور مطرح شده بود، اظهار کرد: در حوزه ارائه‌ی خدمات نسل‌های سه و چهار وضعیت به نسبت قابل قبول است، اما در این زمینه مشکلی نیز وجود دارد و آن این‌که اپراتورها معمولا چند سایت در یک شهر نصب کرده و اعلام می‌کنند که یک شهر دیگر به مجموعه شبکه آنها افزوده شده است، اما با این شیوه در بخشی از قسمت‌ها به دلیل نزدیکی به سایت‌های نصب شده سرعتی خوب وجود داشته و در بقیه محله‌های شهر سرعت مناسب در دسترس مشترکان قرار نمی‌گیرد.

وی در بخشی دیگر از صحبت‌های خود نیز به ارائه‌ی توضیحاتی در خصوص اینترنت رایتل پرداخت و گفت: اپراتور سوم در حوزه ارائه‌ی خدمات 3G اولین اپراتوری بود که در ایران به فعالیت پرداخت و عملا آشنایی مردم ایران با 3G از طریق رایتل اتفاق افتاد. همچنان وضعیت ارائه این خدمات در رایتل به گونه‌ای است که اکنون ۳۶۲ شهر را تحت پوشش دارد و طبق برنامه‌ریزی قرار بر آن است تا پایان سال جاری شهرهای تحت پوشش این شرکت به ۴۰۰ شهر برسد. نکته‌ی جالب آنکه به نظر می‌رسد تقریبا تمام کسانی که از دیتای این اپراتور استفاده می‌کنند از وضعیت این خدمات راضی هستند.

واعظی در بخش دیگری از صحبت‌های خود در پاسخ به سوالی که در خصوص نامه‌ای که برای توقف برگزاری مسابقات و سرویس‌های پیامکی به اپراتورهای تلفن همراه ارائه شده بود، توضیح داد: این نامه را ندیده‌ام و نمی‌توانم در خصوص آن اظهارنظر کنم.

وزیر ارتباطات در کنار ��حبت‌های خود به افزایش ظرفیت‌های موجود نیز اشاره کرد و افزود: طی مدتی که از دولت یازدهم می‌گذرد پهنای باند داخلی اینترنت به حدود ۲۴۰۰ گیگابیت بر ثانیه رسیده که امیدواریم این رقم تا پایان سال جاری به ۴۰۰۰ گیگابیت برسد.

در حوزه شبکه انتقال نیز در ابتدای دولت ۴۵۰ هزار خط E1 داشتیم که اکنون این رقم به حدود یک میلیون و ۳۵۰ هزار خط رسیده و امیدواریم تا پایان سال آینده دو برابر شود.

علی

۱۳۹۴-۰۶-۱۰ ۱۰:۳۶:۵۴

این وزیر چرا درباره سرعت اینترنت در ایران چیزی نگفته است ولی درباره قیمت نظر داده هر چند نظرش درباره قیمت هم اشتباه است

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه