واردات تبلت قانون‌مند شده است

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش فناوری شخصی:

رییس اتحادیه لوازم صوتی و تصویری اعلام کرد

جوان ایرانی- کسانی که بااستفاده از رانت، تبلت‌را قاچاقی وارد می‌کردند اکنون از قانون‌مند بودن واردات راضی هستند.

واردات تبلت قانون مند شده است

رییس اتحادیه لوازم صوتی و تصویری گفت: ترخیص تبلت از حدود سه ماه پیش به این اتحادیه واگذار شده و کسانی که به صورت قاچاق، تبلت وارد می‌کردند از این موضوع ناراضی هستند چون در حال حاضر واردات تبلت قانون‌مند شده است.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از ایسنا، ابراهیم درستی با بیان اینکه گوشی تلفن همراه یکی از رسته‌های ما محسوب می‌شود و تبلت نیز زیرنظر کمیسیون تلفن همراه است، اظهار کرد: کمیسیون تلفن همراه زیرمجموعه اتحادیه ما محسوب می‌شود و حدود سه ماهی است که بحث ترخیص تبلت زیر نظر اتحادیه لوازم صوتی و تصویری انجام می شود.

وی با بیان اینکه این موضوع مورد تایید گمرک است، گفت: گمرک نیز پذیرفته که واردات تبلت باید زیر نظر اتحادیه لوازم صوتی و تصویری باشد و تبلت نیز همانند گوشی تلفن همراه، سیم کارت‌خور است.

درستی با بیان اینکه پیش از این واردات تبلت زیرمجموعه اتحادیه فناوران رایانه بود، تاکید کرد: کسانی که رانت ایجاد کرده و به صورت قاچاق کار واردات تبلت را انجام می‌دهند، از این موضوع ناراضی هستند چون در حال حاضر بحث واردات تبلت قانون‌مند شده است.

رییس اتحادیه لوازم صوتی و تصویری بیان کرد: هر کسی باید در حوزه اختیاراتش گام بردارد و هیچ کس نباید در بازار خارج از قانون نظام صنفی عمل کند. البته همه می‌توانند درخواستی داشته باشند ولی باید در چارچوب قانون عمل کنند.

وی اظهار کرد: کسانی که منافع شخصی داشتند هیاهو کرده و ادعا می‌کنند تبلت نباید زیرمجموعه اتحادیه لوازم صوتی و تصویری باشد چون این موضوع با منافع شخصی آن‌ها رقم خورده است.

درستی تصریح کرد: توصیه می‌کنم کسانی که در اتحادیه ها فعالیت می‌کنند منافع شخصی خود را کنار بگذارند و به قانون تمکین کنند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه