هشدار درباره بازی‌های رایانه‌ای

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

جوان ایرانی- بسیاری از بازی‌های رایانه‌ای فاقد بار آموزشی هستند و تنها وقت و انرژی کاربران را هدر می‌دهند.

هشدار درباره بازی های رایانه ای

به گزارش جوان ایرانی به نقل از ایسنا، ابراهیم کرمی - نماینده بنیاد ملی بازی‌های رایانه در استان ایلام اظهار کرد: با توجه تشکیل ستاد مبازره با بازی‌های غیرمجاز رایانه در استان و در راستای طرح جمع‌آوری، با حضور رئیس ستاد مبارزه با بازی غیرمجاز رایانه‌ای و اماکن نیروی انتظامی از فروشگاه‌های عرضه‌کنندگان محصولات فرهنگی بازدید به عمل آمد.

وی افزود: برخی از بازی‎‌ها دارای اثرات مخرب زیادی هستند که خانواده باید در تهیه بازی دقت بیشتر به عمل آورند در این میان بازی‌های مکشوفه در فروشگاه‌ها، بازی‌هایی وجود دارد که عرضه آن‌ها در کشور تولیدکننده نیز ممنوع شده است.

نماینده بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در استان ایلام اضافه کرد: برای اطلاع از لیست بازی‌های مجاز می‌توان به سایت بنیاد ملی بازی رایانه‌ای کشور به نشانی http://ebazi.org مراجعه کنند ضمن اینکه تمامی بازی عرضه‌شده در فروشگاه‌های باید دارای هولوگرام بنیاد باشند.

کرمی بر ضرورت آگاه‌سازی جوانان و نوجوانان با آسیب‌های استفاده بی‌رویه از این قبیل امکانات تأکید کرد و گفت: باید نسل جدید در این‌ ارتباط به یقین برسند که اتلاف زمان و صرف انرژی برای یک بازی رایانه‌ای آن‌ هم در حالتی که نه‌تنها فاقد بار آموزشی است، بلکه کاملاً مغایر با فرهنگ و ارزش‌های ملی و دینی است.

وی ادامه داد: از برنامه‌های آتی این ستاد که با همکاری بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در دست اقدام است برگزاری کارگاه‌های آموزشی آگاه‌سازی جامعه نسبت به خطرات بازی‌های رایانه‌ای است که برخی از این بازی‌ها کاملاً باهدف تخریب فرهنگ ایرانی و مذهبی تهیه‌شده‌اند که امیدواریم با همت مسئولان استان قصد داریم آگاه‌سازی در اولویت اول قرار دهیم.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه