یک باور رایج در عموم مردم و در بسیاری از جوامع در خصوص نقش تغذیه‌ هویج در جلوگیری و برطرف ساختن ضعف بینایی وجود دارد که بنابر شواهد عینی از پایه مبنای دقیقی برخوردار نیست.

یک باور رایج در عموم مردم و در بسیاری از جوامع در خصوص نقش تغذیه‌ هویج در جلوگیری و برطرف ساختن ضعف بینایی وجود دارد که بنابر شواهد عینی از پایه مبنای دقیقی برخوردار نیست.

هویج

صرفا هویج در تقویت بینایی یا برطرف ساختن ضعف بینایی در افراد تاثیر چندانی ندارد. دکتر محمد کی‌پور متخصص چشم پزشکی گفت: یک باور رایج در عموم مردم و در بسیاری از جوامع در خصوص نقش تغذیه‌ هویج در جلوگیری و برطرف ساختن ضعف بینایی وجود دارد که بنابر شواهد عینی از پایه مبنای دقیقی برخوردار نیست. هویج به عنوان یک منبع غنی و سرشار از ویتامین A به شمار می‌رود که البته چنین ویتامینی در سایر میوه‌جات نظیر زردآلود، کلم پیچ و نیز در سیب زمینی و یا فرآورده‌های لبنی نظیر شیر و پنیر موجود است. لذا خاصیت جادویی یا منحصربه فردی صرفا به هویج نمی‌توان نسبت داد آنچه حائز اهمیت است تغذیه متوازن و متعادل و غنی از کلیه‌ ویتامین و آنتی‌اکسیدان‌ها می‌باشد که عموما در پیشگیری از برخی بیماری‌های چشمی مرتبط با افزایش سن می‌تواند موثر باشد و در برطرف ساختن ضعف بینایی و عیوب انکساری چشم تاثیر خاصی ندارد. وی افزود: به عموم مردم توصیه می‌شود. در راستای تضمین سلامت بینایی و پیشگیری از بیماری‌های مرتبط با کهولت سن از مواد مغذی نظیر اسفناج و کلم بروکلی که سرشار از لوتئین می‌باشد و برای سلامت لکه‌ زرد و شبکیه مفید است استفاده کنند و آنها را حتما در رژیم غذایی خود بگنجانند.

منبع: تسنیم

Share the post "نقش هویج در بینایی"

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • LinkedIn
  • E-mail

Related posts:

  1. خواص مفید هویج
  2. خواص هویج
  3. سالاد هویج و پنیر فتا
  4. غواصانی که با دیدن این موجود به بینایی خود شک کردند+تصویر
Tweet نقش هویج در بینایی - تصویر 2
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه