اگر شما هم از جمله کسانی هستید که در رژیم غذایی خود کمتر سبزیجات گنجانده اید، پس ممکن است این علائم را داشته و لازم باشد که کمی سبزی بخورید…

اگر شما هم از جمله کسانی هستید که در رژیم غذایی خود کمتر سبزیجات گنجانده اید، پس ممکن است این علائم را داشته و لازم باشد که کمی سبزی بخورید…

همیشه گرسنه هستید
مصرف مقدار زیادی گوشت های فرآوری شده منجر به کمبود ریزمغذی ها شده و گرسنگی ایجاد می کند. سبزیجات می توانند باعث سیری شده و تخلیه روده را به تاخیر بیاندازند، در نتیجه برای مدت طولانی تری احساس سیری می کنید.

گرسنگی

دائما خسته هستید
سبزیجات حاوی آنتی اکسیدان ها، فیتوکمیکال ها و ویتامین ب کمپلکس هستند. کمبود این مواد به کدری مغز، سردرگمی و خستگی روانی منجر می شود. همچنین مواد مغذی موجود در سبزیجات باعث افزایش طبیعی انرژی می شود، پس هر زمان که حس کردید برای بیدار ماندن باید قهوه بخورید، اول سبزیجات را امتحان کنید.

اغلب بیمار هستید
سیستم ایمنی بدن با دریافت ویتامین ها و مواد معدنی موجود در سبزیجات تقویت می شود. اگر به اندازه کافی این مواد را دریافت نکنید ممکن است همیشه بیمار باشید. سبزیجاتی مثل کلم بروکلی و قارچ به قوی ماندن سیستم ایمنی بدن کمک می کنند. پس اگر احساس کردید با کوچک ترین تغییرات آب و هوایی بیمار می شوید، باید یک نگاهی به رژیم غذاییتان بیاندازید.

برای دریافت انواع مواد مغذی، مولتی ویتامین می خورید
مصرف مولتی ویتامین ها خوب است اما هرگز جای تغذیه سالم را نمی گیرد. بهتر این است که ویتامین ها از میوه ها و سبزیجات جذب شوند نه از مکمل ها. پس تا جایی که بودجه یتان اجازه می دهد به جای خرید مولتی ویتامین ها، سبزیجات بخرید.

 

درگیر بیماری های پوستی هستید
بروز آکنه یا پف کردگی پوست از جمله نشانه های نبود سبزیجات در رژیم غذایی هستند. برخی سبزیجات مثل اسفناج، خیار، آواکادو، سیب زمینی شیرین و فلفل دلمه می توانند از پوست در برابر رادیکال های آزاد و دیگر سموم محافظت کنند.

منبع: نوین زی

Share the post "نشانه هایی که می گویند باید بیشتر سبزیجات بخورید!"

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • LinkedIn
  • E-mail

Related posts:

  1. روش هایی برای کمک به شما تا بیشتر میوه بخورید
  2. سبزیجات برگ دار بخورید
  3. ۸ علتی که باید جعفری بخورید
  4. هر چه بیشتر بخورید ، سریعتر لاغر می شوید!
Tweet نشانه هایی که می گویند باید بیشتر سبزیجات بخورید! - تصویر 2
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه