نام Nokia به یک شرکت دیگر فروخته می‌شود

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش موبایل:

جوان ایرانی- قرار است در فصل چهارم سال 2016 میلادی نام Nokia در اختیار یک شرکت دیگر قرار بگیرد و به عبارت دیگر یک شرکت کاملا مجزا از آن زمان بتواند گوشی‌هایی با نام Nokia تولید کند.

نام Nokia به یک شرکت دیگر فروخته می شود

سایت‌های خبری اعلام کردند که برند نوکیا در بازار جهانی گوشی‌های هوشمند از بین نمی‌رود و البته نوکیا که این روزها زیرنظر شرکت مایکروسافت مدیریت می‌شود، دیگر گوشی هوشمند جدید با این نام را عرضه نمی‌کند.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از شماران سیستم، شرکت مایکروسافت بهار گذشته با پرداخت ۷ میلیارد دلار مرکز تولید دستگاه‌های نوکیا را از آن خود کرد و در جریان این خرید بزرگ گفته شد که مایکروسافت اجازه حذف نام نوکیا را دارد و هفته گذشته برای نخستین بار گوشی هوشمند Lumia 535 بدون نام نوکیا وارد بازار شد.

در این میان شرکت مرکزی نوکیا در برخی زمینه‌های دیگر همچنان نام خود را حفظ کرد که از جمله آن‌ها می‌توان به شبکه‌های سازمانی، سیستم نقشه الکترونیکی HERE و برخی سیستم‌های مخابراتی اشاره کرد.

شرکت مایکروسافت قراردادی را به امضا رسانده است که به موجب آن می‌تواند برای دوره زمانی ۱۰ سال از برند نوکیا استفاده کند و این روزها به این نتیجه رسیده است که فقط در گوشی‌های هوشمند ارزان و معمولی خود از نام نوکیا استفاده کند.

نام Nokia به یک شرکت دیگر فروخته می‌شود - تصویر 2

با این وجود منابع آگاه گزارش دادند که قرار است در فصل چهارم سال ۲۰۱۶ میلادی نام Nokia در اختیار یک شرکت دیگر قرار بگیرد و به عبارت دیگر یک شرکت کاملا مجزا از آن زمان بتواند گوشی‌هایی با نام Nokia تولید کند.

بر اساس این گمانه‌زنی‌ها گفته شده است که در آن زمان شرکت جدید می‌تواند نام نوکیا را برای انواع دستگاه‌های الکترونیکی خود مورد استفاده قرار دهد و البته این دستگاه‌ها باید به گونه‌ای تولید شود که رقابت مستقیم با محصولات مایکروسافت نداشته باشند.

مرکز خبری NokiaPowerUser همچنین گزارش داد که نوکیا همچنان به طراحی تلفن‌های همراه ادامه می‌دهد و قرار است به مرور زمان این وظیفه به شرکت‌های چینی و تایوانی واگذار شود.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه