استنشاق گازهای مواد سفید کننده میتونه باعث خطرات بهداشتی از جمله آسیب و یا سوزوندن پوشش مری و ریه ها بشه. که میتونه به سرفه کردن، گرفتگی صدا و مشکلات تنفسی منجر بشه.

عوارض جانبی استنشاق مواد سفید کننده

استنشاق گازهای مواد سفید کننده میتونه باعث خطرات بهداشتی از جمله آسیب و یا سوزوندن پوشش مری و ریه ها بشه. که میتونه به سرفه کردن، گرفتگی صدا و مشکلات تنفسی منجر بشه. این علائم با توجه به میزان قرار گرفتن در معرض این گازها و سلامت تنفسی شما میتونه خفیف، متوسط و یا شدید باشه. افراد مبتلا به آسم و دیگر بیماری های تنفسی ممکنه این علائم رو به صورت شدیدتری تجربه کنن و یا تحمل پایین تری نسبت به گازهای مواد سفید کننده داشته باشن.

این بخارها و یا گازهای حاصل از مواد سفید کننده میتونن در تماس مستقیم با پوست شما قرار بگیرن. در حالی که این بخارها به طور معمول متمرکز نیستن، میتونن چشم ها، بینی و گلو رو هم تحریک کنن. پوستتون که در تماس با مواد سفید کننده قرار گرفته با آب لیموی تازه یا سرکه تمیز کنین چون که باعث کاهش قدرت این بخارها و همچنین خطر ابتلا به بیماری های تنفسی میشه.

برای جلوگیری از قرار گرفتن در معرض گازهای مواد سفید کننده و نیز سایر آسیب های اون ها، هرگز سفید کننده و یا هر محصول دیگه ای رو با آمونیاک و یا محصولی از آمونیاک مخلوط نکنین. انجام این کار یک گاز خطرناک تولید میکنه که میتونه منجر به مشکلات تنفسی و حتی مرگ بشه. برای کاهش خطر یک واکنش شیمیایی خطرناک و جلوگیری از قرار گرفتن بیش از حد در معرض سفید کننده ها، تمام برچسب ها و دستورالعمل های روی محصولات تمیز کننده رو بخونین و دنبال کنین. و از سفید کننده ها و محصولات حاوی سفید کننده فقط در مناطقی که تهویه مناسب دارن مانند یک اتاق بزرگ، یک اتاق با پنجره باز، خارج از منزل و یا غیره استفاده کنین. علاوه بر این با استفاده از ماسک های تنفسی و عینک های حفاظ دار میتونین خطر ابتلا به قرار گرفتن در معرض گازهای سفید کننده به ویژه در مناطق کوچیک و یا جاهایی با تهویه ضعیف کاهش بدین.

منبع: نوین زی

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه