علیرغم ارزانی اینترنت ثابت در ایران، اینترنت موبایل ارزان نیست

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش اینترنت:

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد

سند و ریسو سرویس 2M زیر 100 Kbps

جوان ایرانی- جهانگرد:قیمت اینترنت ثابت در ایران ارزان است که البته کیفیت مطلوب نیست اما قیمت اینترنت همراه جزو قیمت های متوسط دنیاست.

علیرغم ارزانی اینترنت ثابت در ایران، اینترنت موبایل ارزان نیست

معاون وزیر ارتباطات گفت: اینترنت ثابت در ایران جزء ارزان‌ترین کشورها است، اما اینترنت موبایل در حالت غیربسته‌ای جزء قیمت‌های متوسط در دنیا است؛ اما اینترنت ثابت درگیر مشکل کیفیت است برای مثال سند و ریسو سرویس 2M زیر 100 Kbps است.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از فارس، نصرالله جهانگرد در توضیح گفته اخیر یک مقام دولتی که گفته بود اینترنت ایران از ارزان‌ترین اینترنت‌ها در جهان است، به تشریح وضعیت قیمت اینترنت در کشور پرداخت و گفت: به طور مشخص قیمت اینترنت را باید به دو بخش ثابت و همراه تقسیم کرد و سپس درباره آن اظهار نظر دقیق داشت.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: اینترنت ثابت در ایران جزء ارزان‌ترین کشورها است؛ اما ایراد این است که کیفیت اینترنت ثابت مطلوب نیست.

وی ادامه داد: به این معنی که برای مثال اگر یک سرویس اینترنت با سرعت 2M خریداری کنید تروپوت این سرویس زیر 100Kbps (سند و ریسو با هم) است.

جهانگرد تصریح کرد: اینترنت موبایل در ایران در حالت غیربسته‌ای جزء ارزان‌ترین قیمت‌ها نیست بلکه جزء قیمت‌های متوسط در دنیا است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران ادامه داد: برای مثال اگر مشترک بخواهد یک فیلم را از اینترنت موبایل ببیند قیمت گران تمام می‌شود.

وی تاکید کرد: اما در نهایت استراتژی اصلی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به حداقل رساندن هزینه دسترسی مردم به اینترنت است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه