پیر شدن پدیده ای طبیعیست که برای هر کسی اتفاق می افتد، اما طبق گفته های یک کارشناس، مصرف شکلات تلخ یا بلوبری میتونه این روند رو کند کنه.

پیر شدن پدیده ای طبیعیست که برای هر کسی اتفاق می افتد، اما طبق گفته های یک کارشناس، مصرف شکلات تلخ یا بلوبری میتونه این روند رو کند کنه.

در ادامه یه لیست از مواد غذایی که باعث ایجاد یک تفاوت مثبت در بدنمون میشه رو باهاتون به اشتراک میذاریم.

روغن زیتون
این روغن منبع خوب MUFA (اسیدهای چرب اشباع نشده) و امگا ۳ است. سرو روزانه ی روغن زیتون باعث رسیدن چربی های سالم به بدن میشه. پخت و پز با این روغن به ساختار روغن صدمه زده و اون رو به چربی های اشباع تبدیل میکنه. روغن زیتون منبع عالی پلی فنل ها و آنتی اکسیدان های قوی است که برای متعادل کردن رادیکال های آزاد لازم هستن.

روغن-زیتون

ماست
ماست منبع عالی پروتئین و کلسیم است و به پیشگیری از صدمات استخوان و ماهیچه ها میشه. این ماده غذایی همچنین میلیون ها باکتری خوب در معده ی ما ایجاد میکنه. این باکتری ها به هضم غذا و از بین بردن سموم کمک میکنن. پس حتما در طول روز دو سرو ماست میل کنین.

ماست

بروکلی
کلم بروکلی منبع خوب ویتامین C و همچنین فیبر غذایی است. این گیاه سرشار از بتاکاروتن و سلنیوم است که باعث میشن بروکلی به یه ماده غذایی عالی تبدیل بشه.

بروکلی

شکلات تلخ
شکلات تلخ با محتوی کاکائوی بالا میتونه خیلی مفید باشه. این نوع شکلات حاوی مواد معدنی مثل آهن، مس، منیزیم، منگنز، پتاسیم، فسفر، روی و سلنیوم بوده و همچنین حاوی آنتی اکسیدان هاست که به پیشگیری از صدمات رادیکال های آزاد کمک میکنه. دانه ی کاکائویی که شکلات رو ازش درست میکنن، نسبت به مواد غذایی دیگه آنتی اکسیدان بالاتری داره، و غلظت بالای فلاوانول های موجود در دانه کاکائو به کاهش التهاب پوست (ناشی از اشعه های UV) کمک میکنه.

شکلات-تلخ

ادامه داره…

منبع: نوین زی

Share the post "شکلات تلخ و دیگر موادی که روند پیری پوست را کند می کنند (بخش اول)"

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • LinkedIn
  • E-mail

Related posts:

  1. شکلات سفید نخورید
  2. بادام برای پوست، مو و بدن
  3. آیا شکر به پوست آسیب می زند؟
  4. نشانه شکلات مرغوب چیست؟
Tweet شکلات تلخ و دیگر موادی که روند پیری پوست را کند می کنند (بخش اول) - تصویر 5
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه