سرویس Google Copresence برای انتقال آسان فایل ها در راه است

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش فناوری شخصی:

جوان ایرانی- Copresence گوگل یک راه تازه برای انتقال انواع فایل‌ها بین گوشی‌ها و تبلت های مختلف می‌باشد.

سرویس Google Copresence برای انتقال آسان فایل ها در راه است

در نگاه اول شاید این سرویس بسیار شبیه Android Beam به نظر آید که از فناوری NFC برای تبادل فایل‌های دیتا بین دو گوشی اندرویدی استفاده می‌کرد، اما بزرگ‌ترین تفاوت این سرویس با Android Beam، چند سکویی (cross-platform) بودن آن است که از بلوتوث برای احراز هویت و از وای فای داخلی گوشی برای انتقال فایل‌ها استفاده خواهد کرد.

در حالی‌ که گوگل هنوز سرویس Copresence را معرفی نکرده اما حق اختراع این فناوری در صفحه ی مخصوص آن به ثبت رسیده و اطلاعاتی نیز در آخرین نسخه‌ی Google Play Services که به‌نوعی آرشیو اخبار تغییرات در گوگل پلی می‌باشد منتشر شده است.

اسناد به‌دست‌آمده شامل روش کار Google Copresence و عکس‌هایی در رابطه با آن است، همچنین توضیحاتی در ارتباط با رابط کاربری این برنامه مخصوص توسعه‌دهندگان یافت می‌شود.

سرویس Google Copresence برای انتقال آسان فایل ها در راه است - تصویر 2

Copresence یک روش تازه برای ارسال فایل‌های مدیا در تلفن‌های همراه بدون تکیه‌بر سرویس‌های ابری است که قادر است با سرعت بسیار بالاتر نسبت به روش‌های فعلی فایل‌های مورد نظر را در بین دو دستگاه انتقال دهد.

استفاده از سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری امروزه در جهان به‌نوعی همه‌گیر شده‌اند و بر همین اساس روزبه‌روز دغدغه امنیت این نوع سرویس‌ها در بین کاربران افزایش می‌یابد، شاید سرویس جدید گوگل با توجه به همین نگرانی‌ها بتواند جای خود را در اندروید و دیگر پلتفرم‌ها باز نماید.

سرویس Google Copresence برای انتقال آسان فایل ها در راه است - تصویر 3

هنوز هیچ زمان مشخصی برای عرضه‌ی سرویس Copresence توسط گوگل تعیین نشده اما شایعات بیان می‌کنند که ممکن است این سرویس در زمان عرضه‌ی نسخه‌ی نهایی اندروید ۵ (آب‌نبات‌چوبی) ارائه گردد. به نظر شما روش‌های کنونی برای انتقال فایل مابین دستگاه‌های مختلف کافی و قابل‌اعتماد می‌باشند؟
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه