راهنمای ویژه انتخاب شامپوی مناسب

راهنمای ویژه انتخاب شامپوی مناسب

 

راهنمای ویژه انتخاب شامپوی مناسب

 

 

خارجیه خارجیه. این کلمه را بارها از زبان ما ایرانی ها شنیده ام. جالب تر از این اینست که همه کشور ها را خارجی نمیدانیم. معمولا ما ایرانی ها وقتی میگوییم خارجی منظورمان ساخت ایران نبودن فقط نیست.

 

بارها دیده ام میگویند خارجیه یعنی امریکایی یا انگلیسی یا المانی و فرانسوی و ایتالیایی و اروپایی بودن را شامل میشود. بعد از این جنس خریداری شده میتواند چینی باشد یا ترکیه. برای همین ممکن است یک جنس بونجل امریکایی جالب به نظر بیاید به همان اندازه یک جنس خوب چینی بد.

 

یکی از همین موارد که همیشه مشکل آفرین بوده برای ما خرید شامپوی به قول معروف خارجی بوده است.

 

برای اینکه هرچه ما شامپویی میبینیم با کلمات خارجی آذیین شده را میخریم بدون اینکه بدانیم آیا این شامپو مناسب موی ما است یا نه.

 

مخصوصا اگر آگهی های این شامپو را در کانالهای ماهواره ای دیده باشیم که زیبا رویانی که ساعتها یک میک آپ ارتیست حرفه  ای روی آن کار کرده است آنرا تبلیغ میکنند. در حالیکه از خود تا به حال نپرسیده باشیم که این فرد تا به حال از این شامپو استفاده کرده یا نه.

 

ما هرچه که دیگران میگوییم را باور میکنیم بدون آنکه خودمان آنرا امتحان کنیم. شامپوها معمولا جنس ها و ترکیبات مختلف و متنوعی دارند  و برای انواع مختلف مو ساخته شده اند.

 

 

برای انتخاب شامپوی مناسب موی سر شما باید یک سری سوالات را پاسخ بدهید.این سوالات از این قرار هستند.

 

۱- معمولا چند بار موهای خود را در هفته میشورید؟ هر روز- یک روز درمیان- هفته ای یک بار

 

 

۲- به نظر شما چه نوع مویی دارید؟

 

3- چه نکته ای از  پوست سرتان شما را نگران میکند؟  خارش سر و شوره سر- حساس بودن - خشک بودن

 

 

۴-چه نکته ای از موی سرتان شما را نگران میکند؟ کم رنگ شدن رنگ سرتان- نرمی و زبر بودن مو- کدر بودن و براق بودن مو یا ریزش موی شما

 

 

بعد از پاسخ دادن به این سوالات یک آرایشگر حرفهای میتواند بر اساس پاسخها و یک سری تحقیقات  و بررسی ها  یک شامپوی مناسب به شما معرفی کند.  او باید به موی شما دست بزند و  به این نتیجه برسد که

 

راهنمای ویژه انتخاب شامپوی مناسب

 

 

 آیا موی شما کمپشت  است یا پرپشت و خشن؟ آیا مو شما خشک و غیر قابل کنترل است و یا ضعیف و زود شکن؟

 

آیا موی شما دارای مو خوره است ؟ آیا موی شما دارای ریشه چرب و انتهای خشک است؟

 

آیا موی شما رنگ شده  و یا فر شده؟ اصلا شما چه نتیجه ای را از استفاده شامپو مدنظرتان است؟

 

آیا میخواهید موی شما صاف و نرم بشود و یا پرپشت تر دیده شود؟ آیا میخواهید که موی شما فر بیشتری داشته باشد و یا براق و طبیعی تر دیده شود؟

 

 

بیبینید که تا چه اندازه انتخاب �� خرید یک شامپوی مناسب مهم است  و یک شامپوی نامناسب تا چه اندازه میتواند به مو و پوست سر شما آسیب بزند و یا انتظار مورد نظر شما را بر آورده نسازد. در بعضی موارد جبران خسارتی که شامپو نامناسب به سر شما وارد میسازد به آسانی ممکن نیست.  

 

انتخاب شامپوی نامناسب موجب تشدید ریزش مو میشود و رنگ موی شما در صورتی که موی شما رنگ شده باشد را میبرد و یک موی چرب را چربتر می کند.

 

معمولا شامپوهای مورد استفاده  و فروش در سالن های آرایش آروپایی و آمریکایی با شامپو های موجود در بازارهای مصرف عمومی تفاوت دارند. معمولا شرکت های تولید کننده شامپو محصولات متفاوتی برای موهای مختلف عرضه میکنند که در سالن ها با توجه به نوع موی مشتری و نیاز وی و رنگ داشتن یا نداشتن مو استفاده میشود.

 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه