در فلسطین - سطل خاک - جای - سطل یخ - را گرفت

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش وب و اینترنت:

در فلسطین «سطل خاک» جای «سطل یخ» را گرفت

این روزها کمپین «چالش سطل یخ» به یک موضوع جهانی تبدیل شده است.

در این شیوه، افراد برای حمایت از بیماران مبتلا به ای‌ال‌اس (ALS) یک سطل آب یخ روی سر خود خالی می‌کنند یا به موسسه خیریه کمک به بیماران ALS در آمریکا صد دلار کمک می‌نمایند.

ALS یک بیماری بدخیم در سلسله اعصاب رابط مغز و ماهیچه‌ها است، که با از کارافتادگی تدریجی سلول‌های عصبی و ضعف روزافزون ماهیچه‌های بدن همراه است.

این کمپین موفق توانسته نگاه‌های بسیاری را از سراسر جهان به بیماری ALS جلب کند.

اکنون فلسطینی‌ها در مقابل این کمپین، نسخه‌ای متناسب با شرایط خود به راه انداخته‌اند: کمپین چالش سطل خاک.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از رایورز به نقل از akhbar-tech.com، در این شیوه، سطل مورد نظر از خاک و شن یا آوار ساختمان‌هایی که طی حمله هفت هفته‌ای اسرائیل به نوار غزه بر جای مانده پر می‌شود.

ابو یزن، یکی از ساکنان غزه می‌گوید ما در غزه آب نداریم اگر هم آب باشد، برق چند بار قطع می‌شود و منجمد کردن آن کار دشواری است.

وی به همراه یکی از نزدیکانش، سطلی از بقایای منزل ویران شده‌ای را پر کردند و بر سر خود خالی نمودند و فیلم این کار را در فیس‌بوک منتشر ساختند.

صفحه این چالش با عنوان Rubble Bucket Challenge در فیس‌بوک تا کنون ۵۲۳۸ بازدیدکننده داشته است.

هشتگ‌های ویژه‌ای نیز در توییتر به این کار اختصاص یافته که RubbleBucketChallenge‬ و RemainsBucketChallenge‬ از آن جمله است.

«محمد عساف» هنرمند ترانه‌خوان فلسطینی و «ایمن العالول» روزنامه‌نگار فلسطینی نیز با خالی کردن سطل خاک بر سر خود و نمایش فیلم آن در یوتیوب، حمایت خویش را از این کمپین ابراز داشته‌اند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه