اگر شما نیز مانند خیلی دیگر از مردم در اینترنت هستید شاید خسته شدید از مردم، دولت، و صداهایی که به شما میگن چه کاری انجام دهید. اما اگر منصف باشیم، خیلی چیزها هست که شما نباید در یخچال خود نگهداری کنید.

اگر شما نیز مانند خیلی دیگر از مردم در اینترنت هستید شاید خسته شدید از مردم، دولت، و صداهایی که به شما میگن چه کاری انجام دهید. اما اگر منصف باشیم، خیلی چیزها هست که شما نباید در یخچال خود نگهداری کنید.
اما میدونید چیه؟ از آنجایی که این لیست بی نهایت است، ما حدس میزنیم برای صرفه جویی در زمان، بهتره خودمان را به مواد غذایی محدود کنیم که بسیاری از افراد فکر میکنند باید در یخچال نگه داری کنند که در واقع اصلا لازم نیست ، بله اینجوری بهتره!

خنک نگه داشتن این مواد غذایی را متوقف کنید ( بخش اول )

به هیچ وجه در یخچال نگهداری نکنید
در این لیست غذاهایی هستند که شما حتما باید از سرد نگه داشتن آنها خودداری کنید زیرا که به طور فعال کیفیت خود را از دست میدن.

سیب زمینی
خنک شدن باعث میشه که نشاسته ی سیب زمینی به شیرینی تغییر کنه، این ممکنه به نظر چیز خوبی بیاد، اما سرما به آن عطر و طعم بدی خواهد داد، در زمان پخت نیز پوست سیب زمینی زودتر تیره خواهد شد و کمتر اشتها آور به نظر میرسه.

پیاز
این یکی عجیب و غریب است.شما لازم نیست که پیاز را خنک نگه دارید، اما حتما لازم است که از سیب زمینی ها جدا نگهداری شوند. رطوبت و گازهای سیب زمینی باعث میشه که پیازها فاسد شوند. بهترین گزینه این است که پیازها را در کیسه های توری نگه دارید که هوا بین آنها جریان داشته باشد.

سیر
دوباره میگوییم، گردش هوا بسیار کلیدی است.گل پیاز سیر آن را تا دو ماه بدون نیاز به یخچال تازه نگه میدارد ، و شما با دور نگه داشتن سیر از یخچال از بو گرفتن سایر مواد غذایی جلوگیری کرده اید. به اعتقاد برخی نگهداری سیر در یخچال باعث میشود زودتر از زمان مقرر جوانه بزند.

آواکادو
آیا چیز دیگری خوشمزه تر و سالم تر از آواکادوی رسیده هم وجود دارد؟ آواکادو برای رسیدن نیازی به شرایط سرد و خنک ندارد ، مگر اینکه بخواهید برای مدتی کال بماند، شما باید آواکادو را خارج از یخچال نگهدارید تا رشد کرده و آماده ی خوردن شود.یک افسانه ی معروف وجود دارد که می گوید خارج نکردن هسته ی میوه مانع قهوه ای شدنش میشود. پس اگر نیمی از آواکادو را استفاده کرده اید نیمه ی دیگر را با هسته نگه دارید.

گوجه
سرما سلولهای دیواره ی گوشتی گوجه فرنگی را می شکند و باعث میشود آنها له و لکه لکه شوند. آنها را در دمای اتاق دور از نور مستقیم خورشید نگه دارید، بدین ترتیب آنها به موقع و به طور یکنواخت می رسند.

موز
“من چیکویتا هستم و آمده ام تا بگویم موز در شرایط خاصی رسیده میشود.” بدین صورت برند تجاری چیکویتا از سال ۱۹۴۰ کارش را آغاز کرد. ما نمیخواهیم بگوییم که حتما از این برند موز بخرید، اما توصیه های آنها درباره خنک نگه داشتن مفید است.
اجازه دهید که موزها در دمای اتاق رسیده شوند، از یخچال زمانی استفاده کنید که میخواهید روند رسیدن میوه کند شود. اما توجه داشته باشید که در یخچال گذاشتن باعث میشود موز لکه های سیاه بزند (هرچند داخل آن سالم میماند). موز یخ زده میتواند جایگزین بستنی برای افرادی که رژیم دارند شود.

خربزه و طالبی
خربزه و طالبی تازه ی بریده نشده بهتر است در دمای آشپزخاه نگه داری شود تا هم برسد و هم شیرین تر شود. فقط زمانی که طالبی یا خربزه را به تکه های کوچک میبرید باید در یخچال نگهداری شود (هرگز نباید یخ بزند)

میوه های هسته دار
هلو، زردآلو، شلیل، گیلاس و … برای اینکه کاملا رسیده شوند باید در دمای اتاق نگهداری شوند. تنها وقتی که میوه ها نرم شدند و بوی شیرینی از آنها به مشام رسید باید به یخچال منتقل شوند. عمر مفید آنها بعد از گذاشتن در یخجال سه تا پنج روز است.

نان
سعی کنید نان را تازه بخورید قبلا از اینکه به حدی برسد که مجبور شوید با سرما کپک زدگی را از آن دور کنید، چرا که وقتی از یخچال درش میارید سفت و بدمزه است. بخاطر این مسئله خیلی از مردم نان را منجمد میکنند. انجماد بافت نان را حفظ میکند اما بعد ازاینکه از فریز درش آوردید باید یه فکری برای آب کردنش بکنید.و چه کسی وقت دارد تا یک تکه نان را با ماکروویو داغ کند وقتی که صبح زود برای رسیدن به قطار عجله دارد؟!

ادامه دارد…..

منبع: نوین زی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه