تلاش گوگل و آمازون برای افزایش امنیت پردازش ابری

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

جوان ایرانی- نظرسنجی‌های متعدد نشان داده است که مهم‌ترین مانع در مسیر استفاده شرکت‌ها از پردازش ابری و سازگاری با آن، موضوع امنیت عنوان می‌شود.

تلاش گوگل و آمازون برای افزایش امنیت پردازش ابری

گوگل و آمازون، دو بازیگر مهم عرصه خدمات ابری، تلاش جدیدی برای افزایش امنیت در این زمینه را آغاز کرده‌اند.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از رایورز از ایسکیوریتی پلنت، نظرسنجی‌های متعدد نشان داده است که مهم‌ترین مانع در مسیر استفاده شرکت‌ها از پردازش ابری و سازگاری با آن، موضوع امنیت عنوان می‌شود.

غول‌های بزرگ این عرصه مانند آمازون، این نگرانی را به وضوح درک کرده‌اند و نهایت تلاش خود را به خرج می‌دهند تا اعتماد کاربران به امنیت فضای ابری را افزایش داده و آنها را به استقرار و بکارگیری آن مجاب نمایند.

اخیرا آمازون در کنفرانسی، سرویس جدیدی به این منظور معرفی کرد. اندی جیسی جانشین خدمات وب این شرکت در سخنان خود در این کنفرانس اعلام کرد این سرویس جدید، قابلیت کشف و زدودن مشکلات امنیتی را دارد.

این سرویس، امکان دسترسی به مولفه‌های گوناگونی از جمله شبکه، ماشین مجازی، سیستم عامل و نیز پیکربندی نرم‌افزارهی گوناگون را داراست.
این سرویس در قالب یک داشبورد، گزارش کاملی از وضعیت‌های مختلف فعالیت خود را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.
این گزارش‌ها شامل وضعیت شبکه،‌ اطلاعات رد و بدل شده، فعالیت‌ها و پروسه‌ها، استفاده از کانال‌های امن، ترافیک موجود بر روی شبکه و... می‌شود.

تلاش گوگل و آمازون برای افزایش امنیت پردازش ابری - تصویر 2

همزمان با آمازون، شرکت گوگل نیز ابزار جدید خود را برای ارتقاء امنیت در فضای ابرای ارائه کرد. این ابزار به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد که نرم‌افزار مورد نظر خود را برای بسیاری از آسیب‌پذیری‌های رایج در فضای وب آزمایش کنند.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه