تغییر سیاست گوگل در قبال سیستم عامل کروم

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش سیستم عامل:

جوان ایرانی- شرکت گوگل برای جذب برنامه‌نویسان متخصص برای نوشتن نرم‌ افزارهای مناسب برای سیستم‌عامل کروم، سیاست‌های پیشین خود را تغییر داده و این امکان را برای تمامی شرکت‌ها فراهم ساخته است تا بتوانند برای این سیستم‌عامل، نرم‌افزار تولید کنند.

تغییر سیاست گوگل در قبال سیستم عامل کروم

شرکت گوگل برای جذب برنامه‌نویسان متخصص برای نوشتن نرم‌‌افزارهای مناسب برای سیستم عامل کروم، سیاست‌های پیشین خود را تغییر داده و این امکان را برای تمامی شرکت‌ها فراهم ساخته است تا بتوانند برای این سیستم عامل، نرم‌افزار تولید کنند.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از رایورز از liliputing، شرکت گوگل در طول سال اخیر تلاش فراوانی برای ارتقای کیفیت نرم‌افزاری سیستم عامل خود یعنی کروم داشته است ولی در این راه موفق نبوده است.
ابتدا سیاست‌های این شرکت مبتنی بر ساخت نرم‌افزارهای انحصاری برای این سیستم عامل بوده است ولی به‌تدریج این سیاست دستخوش تغییر گشته است.

تغییر سیاست گوگل در قبال سیستم عامل کروم - تصویر 2

شش ماه پیش بود که گوگل تصمیم گرفت تا با تعداد محدودی از شرکت‌های تامین کننده نرم‌افزار برای سیستم عامل همراه خود یعنی اندروید، برای تولید نرم‌افزارهای کروم همکاری کند ولی در طول این ۶ ماه عملا تغییر خاصی در این سیستم عامل ایجاد نشد تا سرانجام مقاومت گوگل درهم شکسته و با اتخاذ تصمیمی که به‌نظر صحیح می‌رسد، به تمامی تولیدکنندگان نرم‌افزاری که برای تلفن‌های همراه اندرویدی به توسعه برنامه مشغول هستند اجازه تولید نرم‌افزار برای کروم را داد.

این امر می‌تواند به یک انقلاب نرم‌افزاری برای این سیستم عامل منتهی شود و محبوبیت ان را در میان کاربران به‌شدت بالا ببرد ولی در عین حال خطر بزرگی نیز برای گوگل در این راه وجود دارد زیرا بالا رفتن حجم نرم‌افزارها با بالا رفتن خطرات امنیتی و هزینه چک کردن نرم‌افزارها از نظر حاوی بودن بدافزار و ویروس همراه خواهد بود که البته گوگل تصمیم گرفته است تا این ریسک را تقبل کند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه