تعداد مشترکان وایمکس کشور اعلام شد

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش اینترنت:

جوان ایرانی- حدود یک میلیون و دویست هزار مشترک اینترنت وایمکس در کشور وجود دارند.

تعداد مشترکان وایمکس کشور اعلام شد

به گفته مدیر کل دفتر نظارت بر سرویس‌های فناوری اطلاعات رگولاتوری، تعداد مشترکان وایمکس در کشور به یک میلیون و دویست هزار مشترک رسیده و این رقم رو به افزایش است.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از ایسنا، علیرضا اصغریان اظهار کرد: اپراتورهای دارای پروانه وایمکس مطابق با پروانه تعهدات خود را در پوشش سرویس وایمکس در کشور به نتیجه رسانده‌اند.

وی با اشاره به برخی اصلاحیه‌ها و الحاقیه‌های پروانه اپراتوری وایمکس گفت: کمیسیون تنظیم مقررات در قالب “اصول حاکم بر تغییرات پروانه اپراتورهای وایمکس” نحوه ارتقاء پروانه فعالیت این اپراتورها را بررسی و تصویب کرد.

مدیر کل دفتر نظارت بر سرویسهای فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: همچنین سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در راستای ارتقاء پروانه اپراتورهای وایمکس متقاضی به ارائه فناوری‌های بالاتر از قبیل TD-LTE در کشور اقدام کرده است.

وی گفت: با انجام این اصلاحیه‌ها کیفیت سرویس وایمکس در کشور افزایش یافته و همچنین هزینه‌های آن کاهش می یابد.

اصغریان با بیان این که پوشش سرویس وایمکس در کشور مطابق با پروانه صورت گرفته است افزود: یکی از اپراتورها با تغییراتی که داشته به پوشش صد درصدی در مراکز استانها رسیده است.

مدیر کل دفتر نظارت بر سرویس های فناوری اطلاعات با بیان این که ارائه نسلهای سوم و چهارم به اپراتورهای تلفن همراه تاثیری در توسعه وایمکس در کشور نخواهد گذاشت گفت: فناوری فیکس وایر لس برد بند (وایمکس) در جهان نشان داده که متقاضیان خود را داشته و توسعه موبایل برد بند ( فناوری شبکه نسل سوم بر روی تلفن همراه) تاثیری روی تعداد مشترکان این فناوری ندارد.

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی می‌تواند به اپراتورهای وایمکس متقاضی برای استان‌هایی که در آن حضور ندارند با شرایط مزایده قبلی اجازه فعالیت بدهد.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه