تحقیقات جدید نشان دهنده تاثیر مثبت انگور بر سلامت چشمان است.

تحقیقات جدید نشان دهنده تاثیر مثبت انگور بر سلامت چشمان است.

تاثیر مثبت انگور بر سلامت چشمان
انگور یک میان وعده ی مناسب برای افراد است که علاوه بر کم کالری بودنش، خواص درمانی بسیاری هم دارد. تحقیقات جدیدی که طی هفته اخیر در کنفرانس بینایی و چشم پزشکی در اولاندو ارائه شد نشان داده شد که مصرف مرتب انگور نقش مهمی در سلامت چشم و حفاظت ازصدمات وارده به شبکیه بازی می‌کنه.
به طور خاص انگور منجر به ایجاد یک اثر محافظتی در ساختار و عملکرد شبکیه می شود،شبکیه قسمتی از چشم است که شامل سلولهایی است که به نور پاسخ میدهند و گیرنده نیز نام دارند، دو نوع گیرنده وجود دارد: میله و مخروط.
بیماری های تحلیل برنده شبکیه بر ۵ میلیون نفر در ایالات متحده تاثیر میگذارد و میتواند منجر به نابینایی ناشی از مرگ سلول های گیرنده نوری شود.
این مطالعه توسط یک تیم تحقیقاتی در دانشگاه میامی به این موضوع که ایا یک رژیم غذایی حاوی انگور میتونه از شبکیه و گیرنده های نوری در موشها محافظت کند یا خیر، میپردازد،موشها به دوگروه تقسیم شدند که گروه اول بایک رژیم ۳ وعده ای انگور تغذیه شدند و گروه دوم به صورت کنترل شده تغذیه شدند.
نتایج نشان داد که عملکرد شبکیه به طور قابل توجهی در گروهی که سه وعده انگور در روز میخوردند در مقایسه با گروهی که در کنترل غذایی بودند متفاوت است،در گروه اول گیرنده های نوری سه برابر بهتر عمل میکرد، همچنین انگور باعث بهبود عملکرد شبکیه می‌شود،تجزیه و تحلیل بیشتر نشان داد که انگور باعث بوجود آمدن پروتین های التهابی و پروتین های محافظ در سطوح پایین و بالای شبکیه می‌شود.
دکتر ابیگل هکام سرپرست این تحقیق اظهار میکنه : رژیم غذایی انگور منجر به حفاظت قابل توجهی از عملکرد شبکیه میشه که بسیار شگفت انگیز است.
هم چنین به نظر می‌رسید که انگور با تغییرات در سطح سلولی مستقیما باعث سلامتی چشمها می‌شود.

منبع: نوین زی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه