برنده بدشانس برنج شاسی بلند

مجله همشهری جوان: یکی از فانتزی های جدید خیلی از ماها این است که تلفن همراه مان یکدفعه زنگ بخورد و یکی از آن طرف خط بگوید «آقا/خانم فلانی؟ از شرکت فلان تماس گرفتم. شما برنده قرعه کشی شرکت ما شده اید و ...»

از اینجا به بعدش دیگر مهم نیست. همه شروع می کنند به نقشه کشیدن برای جایزه اما اینطور نیست که یک روز پس از برنده شدن جایزه مان را دو دستی تحویل بدهند. بعضی وقت ها برای گرفتنش باید نصف یک سال یا بیشتر هم صبر کرد؛ صبری که البته بالاخره به روزهای شیرین می رسد. اینجا شما داستان برنده بدشانسی را می خوانید که مدت ها دنبال جایزه اش دوید...

برنده بدشانس چای شاسی بلند


جایزه تان را از چه محصولی برنده شدید؟ از قبل در جریان قرعه کشی آن محصول بودید؟

- من مختصری از این قضیه بگویم. بنده رستوران دارم، سال گذشته از یک شرکت چندین کیسه برنج خریدیم و به ما به تعداد کیسه ها کارت قرعه کشی داده شد. البته ابتدا از قرعه کشی اطلاع نداشتیم و کسی هم به ما نگفت که چنین چیزی هست. بعد از پرس و جو و دیدن تبلیغات تلویزیونی فهمیدیم که این محصولات دارای قرعه کشی و جایزه هستند. رفتیم شرکت و گفتیم کارت قرعه کشی برنج هایی که خریدیم را به ما بدهید.

چند کیسه برنج خریدید؟

- 500 کیسه و به همان تعداد هم کارت داشتیم.

پس شانس زیادی برای برنده شدن داشتید.

- بله، چون کارت ها زیاد بود. ما آنها را بین فامیل پخش کردیم. بعد شرط کردیم که هر کس برنده شد، جایزه متعلق به ماست و ما به عنوان شرینی، مقداری به فرد برنده شده بدهیم. بعد از چند وقت یکی از بچه های فامیل برنده شد و ما هم جایزه را گرفتیم و تقسیم کردیم. به همین خاطر اسم من توی لیست برنده ها نیست و آن فردی که برنده شد، به ما وکالت داد و ما جایزه را تمام و کمال تحویل گرفتیم.

حالا جدا از جایزه، کیفیت این برنجی که خریدید خوب بود؟

- راستش من این برنج را فارغ از کیفیتش که در حد برنج هندی است، به خاطر ظاهر خوب و نوع بسته بندی اش انتخاب کردم. البته بعد دیدم کیفیت خوبی هم دارد.

چطوری به شما خبر دادند که برنده شدید؟

- تماس گرفتند و گفتند این شماره تلفن برنده شده است و از ما مشخصات پرسیدند و مدارک شناسایی را فرستادیم و بعد از مدتی جایزه را تحویل گرفتیم.

جایزه تان چه بود؟

- 40 میلیون تومان پول.

دقیقا چقدر طول کشید تا جایزه را گرفتید؟

- 6 ماه طول کشید ولی یک نکته ای را به ما گفتند و آن اینکه طبق قانون دادگستری، شرکت می تواند برای تحویل جایزه 6 ماه تاخیر داشته باشد. برای همین ما هم حدود 6 ماه صبر کردیم. گویا قانون به آنها اجازه نمی دهد که زودتر یا دیرتر از 6 ماه جایزه را بدهند.

در این مدت شما چقدر پیگیری می کردید؟

- خب ما مرتب زنگ می زدیم و شرکت هم می گفت قرار فیلمبرداری بگذاریم ولی ما نمی خواستیم ازمان فیلمبرداری کنند. برای همین هم لج کردیم و گفتیم حالا که آنقدر دیر شده است، فیلمبرداری نمی کنیم، پولمان را بدهید برویم!

پس در تبلیغات های بعدی شرکت از اسم شما استفاده نشده؟

- چون قضیه ما همانطور که گفتم پیچیده شده و برای اینکه برنده یکی بود و جایزه مال یکی دیگر، توافق کردیم که در تبلیغات حاضر نشویم. برای اینکه جلویدوربین برویم، اجباری از طرف شرکت روی ما نبود.

پس چرا نه خودتان شرکت کردید، نه آن فامیل تان؟

- خب می خواستیم آش نخورده و دهن سوخته نشود. ما گفتیم تا جایزه را نگیریم در تبلیغات شرکت نمی کنیم.

فکر نکردید ممکن است جایزه را به شما ندهند؟ از روند قرعه کشی و اهدای جایزه اطلاعی دارید؟

- گویا یک کمیسیون سه طرفه هست بین نماینده شرکت و مدیریت بازرگانی و نماینده دادستان. شرکت چون می خواهد تبلیغ کند، با صدا و سیما قرارداد می نویسد و صدا و سیما هم از آن شرکت ضمانت بانکی می گیرد و به این دلیل فکر نمی کنم تقلبی در کار باشد و اینجوری نست که حق کسی را بخورند.

معلوم است خوب تحقیق کرده اید برای جایزه تان!

- بله، فقط چندتا توصیههم بکنم. معمولا خریداران از وجود جایزه و کارت قرعه کشی بی خبر هستند و بعضی شرکت ها هم اطلاع نمی دهند. همه باید حواس شان باشد تا کارت قرعه کشی را دریافت کنند. نکته دیگر هم اینکه اگر کارت گم بشود، جایزه از دست تان می رود و جایزه را به هر کس دیگری می دهند. مثلا خود ما در روزهای آخر کارت قرعه کشی مان گم شد و کاملا ناامید بودیم، شرکت هم گفت اکر کارت را پیدا نکنید، جایزه تان می سوزد، به همین راحتی.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه