ایده هایی برای زیباتر کردن اتاق خواب

ایده هایی برای زیباتر کردن اتاق خواب

 

ایده هایی برای زیباتر کردن اتاق خواب

 

 

قاب تخته ای


از قاب های معمولی فراتر رفته و از کل دیوار پشت سر خود یک قاب درست کنید. تخته های چوبی قدیمی طول دیوار پشت تخت را می پوشانند. برای ایجاد ظاهر زیبا، دیوار را اندازه گیری کنید تا طول و تعداد تخته های مورد نیاز برای پوشاندن دیوار از پایین تا بالا را تعیین نمایید.

 

با شروع از سقف، تخته ها را با زدن میخ در نقاط مختلف محافظت کنید و اطمینان حاصل کنید که میخ ها در جای خود قرار گرفته اند. همین کار را با ضربه زدن به قسمت بالای تخته پایینی در مقابل قسمت پایین تختۀ قبلی، تا پایین دیوار ادامه دهید

 

شاید وقتی به پایین می رسید نیاز باشد که یک تخته را افقی ببرید. افزودن یک قاب تخته ای سفارشی دائمی به تختخواب حس آرامش به دیوار اطاق شما خواهد بخشید.

 

 

 

ایده هایی برای زیباتر کردن اتاق خواب

 

 

 

مربع کردن


برای یک پروژۀ قاب سفارشی آسان، یک قاب تخته ای کوچک را به مربع های کوچک تقسیم کنید.

 

برای ساخت این قاب تخته ای، تختۀ چند لا را به مربع هایی به تعداد کافی که مناسب فضای شما باشد ببرید. مربع های ما 20 سانتی هستند. قسمت جلویی هر مربع را لحاف پنبه ای بپیچانید و از پشت به هم بدوزید. برای مربع پارچه از هر طرف حداقل 5 سانت پهن تر از مربع تخته چندلا ببرید.

 

پارچه را روی پنبه لایه بکشید و در پشت تختۀ چندلا بدوزید. پارچۀ اضافی را ( بخصوص در گوشه ها ) ببرید تا آویزان کردن آن راحت تر باشد.

 

 

 

 

ایده هایی برای زیباتر کردن اتاق خواب

 

 

 

قاب تخته ای مرکز خانه


اگر می خواهید کمتر از 100 دلار خرج کنید، می توانید از وسایل پایه ای مرکز خانه محلی خود یک قاب تخته ای بسازید. روی یک قطعه MDF طرحی به پهنای یک تشک و طول 40 سانت بکشید.

 

آن را برش دهید. با استفاده از چسب چوب، MDF را با یک تکه تختۀ مهره دار که به شکلی یکسان برش داده شده است، بپوشانید. نواره های روکش چوب را روی گوشه های ناهموار بچسبانید. تزئینات را به لبه بالایی و قبه را به قسمت برش خورده بچسبانید یا پیچ کنید. کل قطعه را نقاشی کنید. وقتی خشک شد، قاب تخته ای را به دیوار بزنید.

 

 

 

ایده هایی برای زیباتر کردن اتاق خواب

 

 

 

قاب تخته ای آسان


این نوع به روز رسانی که به هیچ دوخت و ابزاری نیاز ندارد، یک روش ساده و مقرون به صرفه برای جان دادن به یک قاب تخته ای فلزی است.

 

قاب تخته ای موجود را با یک تکه پارچه (یا پتو) بپوشانید. از دو طرف پرده با را حلقه های پرده به هم بچسبانید و ه�� دو طرف روبان را از داخل حلقه و اطراف قاب تخت به صورت حلقه درآورید. از چندین حلقۀ پرده در دو طرف قاب تخته ای استفاده کنید.

 

 

ایده هایی برای زیباتر کردن اتاق خواب

 

 

 

قاب های نقاشی شده


به جای ساخت یک قاب تخته ای، آن را روی دیوار پشت سر خود نقاشی کنید. برای ساخت این قاب تخته ای، شما به ابزاری برای زبر کردن سطح چوب نیاز دارید، یک غلتک اصطکاک دهنده که با یک قطعه چوب زبر شده حکاکی شده است.

 

این ابزار را می توانید در فروشگاه های صنایع دستی در قسمت نقاشی بیابید. محلی را که می خواهید قاب تخته ای را بر آن نقاشی کنید پنهان کنید.

 

 

 

ایده هایی برای زیباتر کردن اتاق خواب

 

 

 

تصویر سایه نمای قاب تخته ای


یک نمونۀ زیبا را روی قطعه ای تختۀ فیبر ترسیم و آن را بریده و جدا کنید.

 

روی آن را رنگ سفید بزنید و سپس آن را با کاغذ دیواری بپوشانید. این نمونه روی یک دیوار خالی چشمگیر خواهد بود و جلوۀ کار هنری را در اطاق دو برابر خواهد کرد. اگر چندین تکه کاغذ دیواری استفاده کنید، مراقب باشید که با نمونۀ شما مطابق باشد تا چشم اندازی نهائی شیکی داشته باشد.

 

 

ایده هایی برای زیباتر کردن اتاق خواب

 

 

قاب تخته ای با چشم اندازی قدیمی


با یک قاب تخته ای چشم انداز یک روستای قدیمی را به خانۀ خود بدهید.

 

یک ساک خوراکی بزرگ پارچۀ کافی برای پوشاندن یک قاب تخته ای فراهم می کند. دو لایه پنبه را از روی کنارۀ جلویی قطعه ای تختۀ چندلا به هم وصل کنید و سپس ساک خوراکی را روی تختۀ چندلا به هم وصل کنید. پارچۀ سفت کشیده شده را بکشید.

 

برای یک پایان خیره کننده، قطعه ای کالای معماری به بالای قاب تخته ای سفارشی با میخ بکوبید.

 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه