اپل دسترسی چینی‌ها به برنامه خبر خود را به بهانه سانسور مسدود کرد

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش اینترنت:

جوان ایرانی- News app اپل در حال حاضر تنها در آمریکا به طور کامل قابل استفاده است.

اپل دسترسی چینی ها به برنامه خبر خود را به بهانه سانسور مسدود کرد

شرکت اپل دسترسی مردم کشور چین به برنامه جدید خبر خود را بر روی iOS ناممکن کرد. تعدادی از کاربران آیفون و آیپد این موضوع را تائید کرده‌اند.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از فارس، منابع مطلع می‌گویند اپل به بهانه وجود سانسور در چین دست به این اقدام زده، این در حالی است که قاعدتا در صورت وجود چنین مشکلی برنامه یاد شده باید از سوی دولت چین مسدود شود و نه اپل.

News app اپل در حال حاضر تنها در آمریکا به طور کامل قابل استفاده است و استفاده آزمایشی از آن در استرالیا و انگلیس هم آغاز شده است.

برخی کارشناسان می‌گویند اپل بدون اجازه از کاربر و در صورت مسافرت آنها به برخی نقاط جهان برخی خدمات آیفون و آیپد را از کار می‌اندازد؛ حتی اگر افراد تنظیمات مکانی برنامه‌ها را در بخش حریم شخصی گوشی یا تبلتشان از کار انداخته باشند. این در حالی است که اپل باید در این زمینه به تصمیم کاربران احترام بگذارد.

اپل هنوز در این زمینه به طور رسمی موضع‌گیری نکرده و مشخص نیست واقعا به چه علت دسترسی مردم چین به یکی از خدماتش را ناممکن کرده است.

دولت چین معمولا به علت نگرانی‌های امنیتی از شرکت‌های فناوری آمریکایی می‌خواهد تا برای ارائه خدمات در این کشور به اصول و قوانین ویژه‌ای پایبند باشند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه