امکان چت 2600 قاضی در شبکه اجتماعی قوه قضائیه فراهم شد

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش وب و اینترنت:

حمید شهریاری معاون آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه:

جوان ایرانی- معاون آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه از ورود قضات به فضای مجازی و چت آنلاین با استفاده از شبکه اجتماعی «ثنا» خبر داد.

امکان چت 2600 قاضی در شبکه اجتماعی قوه قضائیه فراهم شد

حجت الاسلام حمید شهریاری با بیان اینکه قرار گرفتن قضات و کارکنان قوه قضائیه در فضای مجازی با استفاده از ظرفیت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات، موجب به اشتراک‌گذاری تجارب علمی، حرفه‌ای و شخصی با همکاران می‌شود گفت: با راه‌اندازی درگاه الکترونیکی سامانه «ثنا» به آدرس iadl.ir امکان گفتگوهای برخط و برون خط، عرضه پرسش و پاسخ مشترک، استانداردسازی متون نگارشی مشترک بین قضات و کارکنان قضایی، تبادل‌نظر و استفاده از تجارب یکدیگر و مشورت‌های جمعی فراهم می‌شود.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، وی افزود: همچنین ارتباط با سراسر کشور از سوی بخش‌های ستادی تسهیل شده و موجبات نظارت بر عملکرد قضات در کنار ایجاد رویه‌های واحد با دستورالعمل‌های اجرایی یکسان با سرعت مناسب خواهد شد.

شهریاری ادامه داد: چشم‌اندازی که برای این سایت دیده شده ایجاد یک شبکه اجتماعی با امکانات صفحات شخصی، گفتگوی بر خط (چت) و تالارهای گفتگو (فاروم) برای قضات به همراه ارائه منابع علمی‌و ابزارهای مفید و مورد نیاز است.

معاون قوه قضائیه گفت: این درگاه، مدخلی می‌شود تا نیازهای قضات کشور آنلاین در اختیار آنان قرار گیرد.

همچنین در این طرح پیش‌بینی شده که هر کدام از قضات دارای صفحه‌ای اختصاصی در انجمن بوده و اطلاعات شخصی، تألیفات، مقالات، سخنرانی‌ها، متون تدریسی، نکات حقوقی و قضایی، توسط خود قاضی اضافه و دیگر قضات هم می‌توانند به آن‌ها دسترسی داشته و از آن‌ها استفاده کنند.

وی اظهار داشت: بهره‌مندی شبکه اجتماعی قوه قضائیه از سامانه «ثنا» برای ورود اعضا یکی از نقاط قوت آن است و این سامانه با استفاده از روش‌های متعدد شناسایی و تأیید عضو، امنیت و اطمینان را برای ورود به سامانه‌‌های الکترونیکی قوه قضائیه به ارمغان می‌آورد.

در شبکه اجتماعی قوه قضائیه، سامانه ثنا برای تصدیق کاربران از رمز یک‌بار مصرف (OTP) که به تلفن همراه ایشان ارسال می‌کند استفاده می‌کند.

هم‌اکنون قضات عضو می‌توانند احکام کارگزینی خود را از طریق شبکه اجتماعی قوه قضائیه دریافت نمایند و به زودی امکان دریافت فیش حقوقی نیز برای آنها فراهم خواهد شد.

شهریاری اعلام کرد: از آغاز فعالیت شبکه اجتماعی قوه قضائیه به نشانی iadl.ir در شهریور ۱۳۹۳ تاکنون از ۲۶۰۶ قاضی ۱۲ استان در شبکه اجتماعی ثبت نام شده و سایر استان‌‌ها هم در دست انجام است.

همچنین این سامانه کاملا امن بوده و در شبکه داخلی قوه قضائیه (کشوری) نصب و هدایت می‌شود.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه