افزونه‌های اینترنتی در فایرفاکس غیرقابل استفاده می‌شوند

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش نرم افزار:

جوان ایرانی- موزیلا تصمیم گرفته است از پایان سال 2016 میلادی بخش اعظم افزونه‌های NPAPI در مرورگر فایرفاکس را کنار بگذارد.

افزونه های اینترنتی در فایرفاکس غیرقابل استفاده می شوند

اگرچه شرکت موزیلا به صورت موقت به پشتیبانی از سیستم Flash در مرورگر اینترنتی خود پایان داد، ولی این بار تصمیم گرفته است به طور کامل افزونه‌های اینترنتی را در فایرفاکس کنار بگذارد.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از رایورز به نقل از رپید.نیوز.نتورک، در ماه ژوئیه فایرفاکس به پشتیبانی از Flash پایان داد تا شرکت Adobe پس از به‌روزرسانی این نرم‌افزار و رفع مشکلات امنیتی، باز هم بتواند خدمات خود را برای علاقمندان به فایرفاکس ارائه دهد.

موزیلا و دیگر توسعه‌دهندگان وب در تلاشند با پشتیبانی از افزونه‌های NPAPI قابلیت‌های ویدیویی، سیستم‌های گرافیکی و امکانات مخصوص بازی‌ها را در مرورگرهای اینترنتی تقویت کنند. اما از ژانویه ۲۰۱۴ به بعد شرکت گوگل به پشتیبانی از افزونه‌های اینترنتی NPAPI در Chrome پایان داد تا از این طریق بتواند مرورگر اینترنتی خود را به صورت مستقل توسعه دهد.

در بین توسعه‌دهندگان مرورگرهای اینترنتی، گوگل نخستین شرکتی بود که NPAPI را کنار گذاشت. در این میان Internet Explorer مایکروسافت همواره بر این استاندارد تاکید داشت و ساختار ActiveX مایکروسافت مبتنی بر آن عمل کرد.

افزونه‌های اینترنتی در فایرفاکس غیرقابل استفاده می‌شوند - تصویر 2

با این تفاسیر، موزیلا هم‌اکنون تصمیم گرفته است از پایان سال ۲۰۱۶ میلادی بخش اعظم افزونه‌های NPAPI در مرورگر فایرفاکس را کنار بگذارد که این اقدام دو سال پس از تصمیم مشابه گوگل عملی می‌شود.

از آنجایی که نرم‌افزار Adobe Flash همچنان به عنوان یکی از پرکاربردترین افزونه‌های اینترنتی برای کاربران جهانی محسوب می‌شود، قرار است فایرفاکس همچنان به پشتیبانی از آن ادامه دهد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه