اطلاعات شخصی بیشتر بیماران آمریکایی سرقت شد

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش اینترنت:

جوان ایرانی- این گروه برای حمله اخیر خود از تکنیک‌های بسیار پیشرفته استفاده کرده است تا بتواند برای مدت طولانی دسترسی خود به اطلاعات داخلی سازمان را حفظ کند.

اطلاعات شخصی بیشتر بیماران آمریکایی سرقت شد

یکی از بزرگ‌ترین گروه‌های بیمارستان‌های آمریکا اعلام کرد که به‌تازگی هدف حملات سایبری قرار گرفته است و طی این اتفاق اطلاعات شخصی مربوط به ۴.۵ میلیون نفر سرقت شده است.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از رایورز، احتمال می‌رود که این حمله سایبری از داخل چین صورت گرفته باشد و این طور که خبرگزاری رویترز توضیح داده است، کارشناسان امنیتی بر این باورند که گروه هکری APT ۱۸ که به دولت چین وابستگی دارد این حمله را مدیریت کرده است.

"چارلز کارماکال"(Charles Carmakal) مدیر شرکت FireEye که مدیریت جست‌وجو در مورد حملات سایبری به "انجمن بهداشت آمریکا" در ماه‌های آپریل و ژوئن را برعهده دارد توضیح داد: «گروه APT ۱۸ بع طور ویژه به شرکت‌های فعال در حوزه علوم فضایی و دفاعی، زیرساختی و مهندسی، فناوری، خدمات مالی و صنعت بهداشت و درمان تمرکز دارد.»

کارماکال بر این باور است که این گروه برای حمله اخیر خود از تکنیک‌های بسیار پیشرفته استفاده کرده است تا بتواند به سیستم داخلی سازمان‌ها راه یابد و موفق شود برای مدت طولانی دسترسی خود به اطلاعات داخلی سازمان را حفظ کند.

اطلاعات شخصی بیشتر بیماران آمریکایی سرقت شد - تصویر 2

اطلاعاتی که هم‌اکنون از "انجمن بهداشت آمریکا" سرقت شده است شامل نام، آدرس، تاریخ تولد، شماره تلفن و شماره امنیت اجتماعی بیمارانی می‌شود که طی ۵ سال گذشته از گروه بیمارستان‌های تحت نظارت این مرکز خدمات درمانی مورد نیاز خود را دریافت کرده‌اند.

"انجمن بهداشت آمریکا" توضیح داده است که در این اتفاق اطلاعات پزشکی و کلینیکی بیماران، شماره‌های مربوط به کارت اعتباری یا هرگونه اطلاعات دیگر مربوط به سرمایه‌های معنوی کاربران سرقت نشده است.
لازم به ذکر است که "انجمن بهداشت آمریکا" که از بزرگترین گروه‌های درمانی این کشور محسوب می‌شود ۲۰۶ بمارستان در ۲۹ ایالت این کشور را مدیریت می‌کند.

اطلاعات شخصی بیشتر بیماران آمریکایی سرقت شد - تصویر 3
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه