اتاق خواب کودک

اتاق خواب کودک
اتاق خواب کودک

اتاق خواب کودک‌تان را طوری طراحی کنید که مناسب همه مراحل رشد او باشد و بتواند علاوه بر خوابیدن در آنجا درس بخواند و با دوستان خود بازی کند.

به طور معمول کوچک‌ترین اتاق خانه به جوان‌ترین فرد خانواده داده می‌شود. ولی همان‌طور که والدین خوب می‌دانند خردسالان، کودکان و نوجوانان به اتاقی احتیاج دارند که بتوانند از آن استفاده‌های مختلفی کنند؛ از جمله برای خواب، مطالعه، بازی با دوستان، رویاپردازی، چیدن لباس‌ها، کیف و کفش و وسایل مدرسه.

در اینجا ایده‌هایی برای بهینه سازی هر متر از فضا به شما پیشنهاد داده شده است تا بتوانید اتاق خواب فرزندتان را طوری طراحی کنید که از زمان تولد تا ورود به دانشگاه، مناسب او باشد. 15 روش برای به‌روز کردن اتاق کودک را اینجا مشاهده کنید.

هوشمندانه از فضا استفاده کنید

وقتی اتاقی برای دختر یا پسرتان طراحی می‌کنید، به کابین کشتی و خوابگاه‌های دانشجویی فکر کنید که از حداقل و کوچک‌ترین نوع مبلمان استفاده می‌کنند. از تختخواب‌های تاشویی استفاده کنید که بیشترین فایده را از سطح عمودی دیوار می‌برند یا یک تخت دو طبقه را زیر پنجره بگذارید یا از مدل تختی استفاده کنید که زیر آن میز تحریر قرار دارد.

میز مطالعه یا میز کنار تخت و تختخوابی را اتخاب کنید که قفسه، دراور و کشو داشته باشد تا بلوک‌های اسباب بازی، کتاب داستان‌ها و وسایل ورزشی کودک‌تان در آنها جا شود. از وسایل دو کاره ای مثل صندلی‌های تو خالی و کشودار استفاده کنید تا هم برای نشستن مبلمان کافی داشته باشید و هم فضایی برای انبار خرده ریزها. دور تختخواب ملحفه بکشید تا لباس‌های اضافی‌ای را که کودک نمی‌تواند در هر فصل بپوشید، سطل اسباب بازی یا میز و صندلی‌های تاشو را زیر تخت بگذارید.

برای نشستن از کوسن و صندلی‌های بادی استفاده کنید تا هر وقت که به آنها احتیاج نبود، بتوان در محلی بدون دید انبارشان کرد.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه