ابزار امنیتی جدید برای جلوگیری از جاسوسی دولت‌ها در رایانه شخصی

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش اینترنت:

جوان ایرانی- این ابزار که Detekt نام دارد توسط کارشناسان مرکز امنیتی Claudio Guarnieri در برلین ساخته شده است و گروه‌های حامی حقوق بشر هم از آن پشتیبانی کرده‌اند.

ابزار امنیتی جدید برای جلوگیری از جاسوسی دولت ها در رایانه شخصی

خبرگزاری فاکس‌نیوز ادعا می‌کند که تمام دولت‌ها در سراسر جهان از بدافزارها و برنامه‌های جاسوسی استفاده می‌کنند تا بتوانند تمامی مردم، از جهانگردان گرفته تا شهروندان خود را زیر نظر بگیرند.
اما یک ابزار امنیتی جدید می‌تواند نشان دهد که رایانه شما به جاسوس‌افزارها آلوده شده است یا خیر.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از رایورز، این ابزار که Detekt نام دارد توسط کارشناسان مرکز امنیتی Claudio Guarnieri در برلین ساخته شده است و گروه‌های حامی حقوق بشر هم از آن پشتیبانی کرده‌اند.

ابزار Detekt بدافزارهایی را در رایانه‌ها شناسایی می‌کند که برای مقابله با روزنامه‌نگاران، فعالان حقوق بشر و دیگر گروه‌های مردمی مورد هدف دولت‌ها ساخته می‌شوند.

این ابزار به صورت رایگان عرضه شده است که در مرحله نخست به صورت یک اسکنر هوشمند همه اطلاعات موجود در رایانه را مورد بررسی قرار می‌دهد و اگر هرگونه جاسوس‌افزار یا بدافزار شناسایی کند، به کاربر هشدار می‌دهد و البته توانایی در از بین بردن برنامه جاسوسی ندارد.

ابزار امنیتی جدید برای جلوگیری از جاسوسی دولت‌ها در رایانه شخصی - تصویر 2

کارشناسان امنیتی توصیه کردند که اگر Detekt یک ابزار جاسوسی را تشخیص داد آن رایانه را از اینترنت جدا کنید و هرچه سریع‌تر آن را کنار بگذارید.
سپس کاربران باید هرچه سریع‌تر با یک نرم‌افزار امنیتی اقدام به حذف برنامه جاسوسی بکنند.

ابزار Detekt با سیستم‌های عامل ویندوز XP، ویستا، ۷، ۸ و ۸.۱ سازگاری دارد و به زبان‌های انگلیسی، آلمانی، ایتالیایی، اسپانیایی و عربی خدمات خود را ارائه می‌دهد.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه